Başkanın Mesajı

Anne Sütünden sonra en değerli besin olan yumurtayı üstün teknolojiyi kullanarak doğal,hijyenik ve helal kavramlarına bağlı kalarak üretiyoruz. Bu değerlerimizden ödün vermeden 10 yılı aşkın süredir sofralara sağlık ve mutluluk götürüyoruz.

60.000 tavuk ile başlayan serüvenimiz 14 kümes 2.000.000 yumurta tavuğu ve 470.000 kapasiteli 3 civcivhaneye dönüştü. Günlük 1.600.000’i aşan yumurta üretim kapasitesi ile bölgemizin en büyük yumurta üreticisi konumuna geldik.

Atık olarak görülen tavuk gübresini çevreye zarar vermemek ve ekonomiye kazandırmak için organik gübre fermentasyon tesisi kurduk ve organik gübreyi bölge çiftçisi ile buluşturduk. Aldığımız pozitif geri dönüşler ile bu alandaki yatırımımızı artırmaktayız, artık sadece bölge çiftçisi ile kalmayıp bölge ülkelere de ihraç etmeye başladık.

Bu başarı tablosunun en büyük etkeni birlikte olmamız,inancımız ve bizi herzaman diri tutan heyecanımızdır. Inanıyorum ki Bilken Ailesi olarak başarılarla dolu nice yıllar göreceğiz. Ülkemize ve insanımıza duyduğumuz inançla katma değer yaratmaya, yatırımlar yapmaya ve en önemlisi istihdam sağlamaya devam edeceğiz.

Bilken Yönetim Kurulu Başkanı
Kenan Uygur